Kupanje zeca?

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

PostPostao/la Lady Stardust » pon tra 13, 2009 22:18 pm

guzu operi a ostalo iscetjai i pusti ju, bude ona sama to sredila

ja sam prala u samponu protiv gljivca i jednom protiv buha, asamo guzu s zenskim intim sapunom
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la Berny » pon tra 13, 2009 22:49 pm

aha ok ;D zato i pitam jer ne bi ja radila nista dok ne dobim odgovore ofc ^^ ma nismo mislili sada vec kada bude toplije al dobro onda necu ^^
Berny
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la dina » čet tra 16, 2009 1:37 am

jednom sam mog kupala celog. Nije bilo izbora bio je skroz prljav, kad sam ga pozajmila na cuvanje jednoj osobi 7dana dok sam bila na letovanju. Nije mu cistila kavez i skroz se uprasio.

Samo guzu, zadnje sape i repic smo mu prali mozda 2X.

U principu se ne kupaju, ali, ako je neizbezno: najbitnije je da sapun bude blag, da ga dobro drzite, najbolje da se to obavi u lavoru ili lavabou, dobro bi bilo da ga dve osobe peru, da se dobro ispere, a zeca osusi peskirom, da se ne razboli.
mada smo ga mi i fenom :blink:
dina
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la Pevaljka » pet tra 24, 2009 17:21 pm

Ja sam jednom probala da zekanu operem zadnje šapice jer su bile grozno prljave.... to je bila borba za život!!!! Tada je imao nepuna 2 meseca, a borio se kao lav!
Na kraju smo potrošili dosta vlažnih maramica i problem je bio rešen.
Sada ako je negde prljav, maramice reše problem. Posle vlažnih maramica posušimo ga papirnim ubrusom i ok je, ne buni se.
Pevaljka
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la Berny » pet svi 15, 2009 18:21 pm

ma joj sva se bila sprljača sa krvlju kada je imala poslije porodajnu "mjesecnicu" pa je bila sva krvava...al sada je cista :D sama se pocistila ;D
Berny
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la Lady Stardust » pet svi 15, 2009 18:23 pm

Berny je napisao/la: poslije porodajnu "mjesecnicu"

To ne postoji!

Stvarno je moguce da je neka komplikacija od okota - odi vetu
Zadnja izmjena: Lady Stardust; pet svi 15, 2009 18:37 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la dHarma » pet svi 15, 2009 18:36 pm

Berny ja bih ti savetovala da ti za svaki slucaj odvedes nju kod veta (nekog proverenog),
jer ovo nije prvi put da spominjes da je zecica piskila krv ili da je bila umazana sa istom,
mozda ima posledica nekih od porodjaja (ipak su bebe bile vece nego sto bi trebalo) ili je pak prehladila mehur...
krv nije mala stvar, nemoj se sa tim zezati (i ako je sada nema jer se ocistila).. bolje je odvedi negde..
Imas listu proverenih veterinara pa je odvedi...
http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=84
slika slikaslika
dHarma
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la pudding » pet svi 15, 2009 18:40 pm

ja se cijelo vrijeme mislim da to nije jer su bebe bile vece buduci da je muzjak ovnoliki :lud: :dry:
24god.
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la Lady Stardust » pet svi 15, 2009 18:53 pm

Pa to to o cemu stalno pricamo - NE MIJESATI PASMINE!
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la zekica » sub lip 06, 2009 20:23 pm

Svi pišu da se zekani ne smiju kupati, da je to uvijek zadnja opcija... mene zanima zašto? Zbog čega ne bi smjela kupati zekicu?
zekica
Kunić
Kunić

PostPostao/la zekica_poopy » sub lip 06, 2009 20:52 pm

zato sto je to njima prevelik sok, a nema ih potrebe kupati jer se ciste sami. imam svoje kunice vec 3 godine i nemaju miris, ili imaju blagi fini kao male bebe. jedino sto perem je guza ili oko guze ako se uvale u kaku ili mokracu i to s intimnim samponom i osusimo odmah fenom.

naravno, to kunicu nije ugodno i to se radi samo ako ima potrebe tj. ako se ne moze malo podsisati ili ocetkati

prva i osnovna stvar koju treba znati o kunicima je da oni ne vole šokove i takve trenutke treba izbjegavati

isto tako ja zbilja ne vidim potrebu zasto bi netko kupao zeca ako je cist? koliko se to zec moze uprljati? moji isto sada kada su pusteni i u vrt - samo im cape budu zaprljane i to se lako iscetka...
zekica_poopy
Moderator
Moderator

PostPostao/la sanjita » sub lip 06, 2009 21:35 pm

zekica je napisao/la:Svi pišu da se zekani ne smiju kupati, da je to uvijek zadnja opcija... mene zanima zašto? Zbog čega ne bi smjela kupati zekicu?

A zbog cega bi je kupala?
slika
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la ju-ju » ned lip 07, 2009 1:22 am

:huh: ja isto ne vidim razlog za kupanje,osim gore navedenih izzetaka
prekrani su zekaci, cisti, uredni, stotinu puta dnevno se lizu, sta ce im stres zbog kupanja.zao mi i kad moram noktice rezati, znam da to njemu bas i nije po volji, no to moramo raditi
ju-ju
Bugs Bunny
Bugs Bunny

Kupanje zeca?

PostPostao/la Bubili » ned lip 07, 2009 22:17 pm

Odakle to vama da zec nesme nikako da se kupa,koliko ste sigurni u tu tvrdnju? Trazim pitanje na odg dal postoji neki sampon za zekonje,moj nije prljav,bar za sada,al ja prosto sto znam da se NIKADA ne kupa..hm..postane mi nekad mrsko to saznanje...Mora da postoji neko sredstvo za kupanje. :hm:
Bubili
Kunić
Kunić

PostPostao/la sanjita » ned lip 07, 2009 22:25 pm

ne smije da se kupa jer su osjetljivi na stres i to im je stresna situacija,ako mozes izbjeci stres bilo kakve vrste,cemu ga kupati? ako mjenjas i cistis zecu redovito wc zec nema od cega bit prljav,smrdljiv il neznam ni ja.oni se ukoce od straha doslovce kad su u situaciji koja im predstavlja nesto sto nije prirodno a u to spada i kupanje,gdje se zecevi kupaju u prirodi? zec se lize i cisti sam,i to svako malo ako ga gledas vidjet ces da se sam cisti jezikom...ne kaze se bezveze za njih da su jedne od najciscih zivotinja. poanta je da izbjegnes za njih sve stresne situacije,tako da stvarno ne vidim razlog cemu bi ga kupala.
slika
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zecovi za početnike

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

HR (CRO) by Ančica Sečan